Pakiet ogólny - rozszerzony

Image


Pakiet ogólny - rozszerzony


Jest to szeroki wachlarz badań, dający szczegółowy obraz funkcjonowania organizmu i pozwalający z dość dużą dokładnością zidentyfikować układ bądź organ dotknięty procesem chorobowym, a tym samym wskazać odpowiedni kierunek leczenia bądź dalszej diagnostyki.


Morfologia krwi obwodowej jest badaniem obejmującym bardzo wiele parametrów, na podstawie których uzyskuje się najwięcej informacji o kondycji organizmu. W badaniu morfologicznym widoczny jest stan zapalny przebiegający z odpowiedzią układu immunologicznego. W przypadku infekcji z dużym prawdopodobieństwem można określić rodzaj patogenu, który ją wywołał (wirusy, bakterie, pasożyty). Badanie to służy także do diagnostyki anemii, nowotworów szpiku i układu limfatycznego oraz zaburzeń krzepnięcia.

Nasilenie stanu zapalnego ma również odzwierciedlenie w badaniu OB oraz CRP w zależności od czynnika zapalnego.

Badanie poziomu glukozy pozwala na ocenę gospodarki węglowodanowej oraz stanowi podstawowe kryterium w diagnostyce cukrzycy.

Za pomocą lipidogramu ocenia się gospodarkę lipidową, ryzyko rozwoju miażdżycy oraz wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych.

ALT i AST wykorzystywane są głównie w diagnostyce zaburzeń funkcji wątroby.

Oznaczenie poziomu elektrolitów (Na i K) pozwala na skontrolowanie gospodarki wodno-elektrolitowej. Zarówno ich nadmiar jak i niedobór mogą mieć bardzo negatywne skutki dla funkcjonowania organizmu. Kreatynina i mocznik są wskaźnikami prawidłowej pracy nerek.

Kwas moczowy służy przede wszystkim do rozpoznania dny moczanowej, a jego podwyższone stężenie we krwi obserwujemy m.in. przy niedożywieniu, zaburzeniach funkcji nerek i wątroby, w chorobach nowotworowych podczas chemioterapii.

Wapń i magnez są składnikiem budulcowym kości i zębów, a ich odpowiedni poziom ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania układu nerwowego i nerwowo-mięśniowego. Wapń, ponadto, bierze udział w procesach krzepnięcia. Zarówno jego nadmiar jak i niedobór mają niekorzystny wpływ na organizm.

Poziom żelaza wraz z wybranymi parametrami morfologii krwi służy głównie do diagnostyki anemii.

TSH jest hormonem, który służy do wstępnego rozpoznawania chorób tarczycy.

Witamina D reguluje homeostazę wapnia i fosforanów wpływając na metabolizm kości. Oznaczenie jej poziomu we krwi jest ważne z uwagi na powszechnie występujące niedobory.


Dla kogo przeznaczony jest ten pakiet?

dla osób w każdym wieku, które dawno nie wykonywały badań laboratoryjnych, a chcą bardziej szczegółowo poznać kondycję swojego organizmu

dla zaniepokojonych swoim stanem zdrowia

dla wszystkich, u których występują niecharakterystyczne objawy mogące świadczyć o zaburzeniach funkcjonowania organizmu, takie jak: ból, zmęczenie, osłabienie, obniżenie nastroju, drżenia mięśniowe, bóle stawów, zmiana masy ciała (niedająca się uzasadnić dietą bądź aktywnością fizyczną)Wartość badań według cennika: 290 zł

Badania w pakiecie
Nazwa badania

Glukoza
Lipidogram (CHOL, HDL, LDL-W, N-HDL, TG)
ALT – aminotransferaza alaninowa
AST – aminotransferaza asparaginianowa
Elektrolity (Na, K)
Kreatynina
Mocznik
Kwas moczowy
Magnez
Wapń całkowity
Żelazo
TSH - tyreotropina
Witamina D – 25 OH

Symbol


C55
C59
I81
L43
M71
I17
I19
-/-
M37
N13
M45
M87
O77
O95
L69
O91


Inne pakiety badań, które moga Cię zainteresować

PAKIET
DLA MĘŻCZYZN 40+
  • 24 badania
PAKIET DZIECIĘCY ROZSZERZONY
  • 15 badań
PAKIET
TARCZYCOWY
  • 5 badań