Jest to szeroki wachlarz badań, dający szczegółowy obraz funkcjonowania organizmu i pozwalający z dość dużą dokładnością zidentyfikować układ bądź organ dotknięty procesem chorobowym, a tym samym wskazać odpowiedni kierunek leczenia bądź dalszej diagnostyki.
Morfologia krwi obwodowej jest badaniem obejmującym bardzo wiele parametrów, na podstawie których uzyskuje się najwięcej informacji o kondycji organizmu. W badaniu morfologicznym widoczny jest stan zapalny przebiegający z odpowiedzią układu immunologicznego. W przypadku infekcji z dużym prawdopodobieństwem można określić rodzaj patogenu, który ją wywołał (wirusy, bakterie, pasożyty). Badanie to służy także do diagnostyki anemii, nowotworów szpiku i układu limfatycznego oraz zaburzeń krzepnięcia. Nasilenie stanu zapalnego ma również odzwierciedlenie w badaniu OB oraz CRP w zależności od czynnika zapalnego. Badanie poziomu glukozy pozwala na ocenę gospodarki węglowodanowej oraz stanowi podstawowe kryterium w diagnostyce cukrzycy. Za pomocą lipidogramu ocenia się gospodarkę lipidową, ryzyko rozwoju miażdżycy oraz wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych. ALT i AST wykorzystywane są głównie w diagnostyce zaburzeń funkcji wątroby. Oznaczenie poziomu elektrolitów (Na i K) pozwala na skontrolowanie gospodarki wodno-elektrolitowej. Zarówno ich nadmiar jak i niedobór mogą mieć bardzo negatywne skutki dla funkcjonowania organizmu. Kreatynina i mocznik są wskaźnikami prawidłowej pracy nerek. Kwas moczowy służy przede wszystkim do rozpoznania dny moczanowej, a jego podwyższone stężenie we krwi obserwujemy m.in. przy niedożywieniu, zaburzeniach funkcji nerek i wątroby, w chorobach nowotworowych podczas chemioterapii. Wapń i magnez są składnikiem budulcowym kości i zębów, a ich odpowiedni poziom ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania układu nerwowego i nerwowo-mięśniowego. Wapń, ponadto, bierze udział w procesach krzepnięcia. Zarówno jego nadmiar jak i niedobór mają niekorzystny wpływ na organizm. Poziom żelaza wraz z wybranymi parametrami morfologii krwi służy głównie do diagnostyki anemii. TSH jest hormonem, który służy do wstępnego rozpoznawania chorób tarczycy. Witamina D reguluje homeostazę wapnia i fosforanów wpływając na metabolizm kości. Oznaczenie jej poziomu we krwi jest ważne z uwagi na powszechnie występujące niedobory.
Dla kogo przeznaczony jest ten pakiet? dla osób w każdym wieku, które dawno nie wykonywały badań laboratoryjnych, a chcą bardziej szczegółowo poznać kondycję swojego organizmu dla zaniepokojonych swoim stanem zdrowia dla wszystkich, u których występują niecharakterystyczne objawy mogące świadczyć o zaburzeniach funkcjonowania organizmu, takie jak: ból, zmęczenie, osłabienie, obniżenie nastroju, drżenia mięśniowe, bóle stawów, zmiana masy ciała (niedająca się uzasadnić dietą bądź aktywnością fizyczną)
Wartość badań według cennika: 290 zł